Implant-Dent Żerków
gabinet implant dent
Najwyższej klasy sprzęt stomatologiczny

Stomatologia to nie tylko zdrowe zęby. To również odbudowy protetyczne i implantologiczne.

 

Współczesne oczekiwania NASZYCH Pacjentów są dla nas najważniejsze. Dla Państwa zdobywamy wiedzę na licznych kursach i wykładach zyskując Państwa zaufanie.

 

Nowoczesność w naszym gabinecie to nie tylko sprzęt. To współpraca ręki chirurga z nowoczesną technologią, biomateriałami i firmami znanymi na całym świecie.

 

Doświadczenie i wiedza pozwalają realizować najbardziej skomplikowane procedury implantologiczne i stomatologiczne.

 

Nasi zadowoleni pacjenci pochodzą m.in. z takich miejscowości jak Jarocin, Września, Słupca, Pleszew, Środa Wlkp.

Autoklaw klasy B

Najnowocześniejszy autoklaw klasy B, który sterylizuje narzędzia za pomocą wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia oraz pary wodnej. Podczas każdego cyklu sterylizacji otrzymujemy wydruk potwierdzający jego skuteczność. Również podczas każdego cyklu sterylizacji wykonujemy wymagane przez sanepid testy, które dają pewność skutecznie wykonanego cyklu. Sterylnie opakowane narzędzia są za każdym razem rozpakowywane przy pacjencie (również końcówki obrotowe!)

Myjka ultradźwiękowa

Służy do oczyszczania narzędzi przy pomocy ultradźwięków, zanim zostaną poddane procesowi sterylizacji.

Myjnia medyczna Getinge WD 14

Urządzenie do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, aparatów AN, narzędzi MIS oraz innego wyposażenia. Zgodne z wymogami normy ISO EN 15883.Dezynfekcja termiczna w temperaturze 93°C.

Mikroskop stomatologiczny Leica

Do leczenia kanałowego w Implant-dent.pl wykorzystujemy najnowsze technologie, ponieważ wierzymy, że powodzenie samego leczenia kanałowego to zarówno wiedza i umiejętności lekarza, jak i nowoczesne urządzenia .Aby osiągnąć cel, jakim jest przeprowadzanie udanych zabiegów stomatologicznych, potrzebne jest narzędzie, które zwiększa możliwości wzroku i gwarantuje pracę w komfortowych warunkach. Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny mikroskop Leica M320 w najwyższej wersji wyposażenia High-End z torem wizyjnym. Umożliwiają one przekazywanie obrazu bezpośrednio na monitor. Co więcej, obraz może być przekazywany na żywo lub archiwizowany na karty pamięci.

Endometr

Elektroniczne urządzenie pozwalające nam na dokładne określenie, zmierzenie długości kanałów korzeniowych zęba. Urządzenie wykorzystujące różnice oporów elektrycznych pomiędzy tkankami zęba a tkankami poza nim jest nieodzowne do prawidłowego leczenia endodontycznego. W naszej praktyce do leczenia kanałowego wykorzystujemy endometr firmy Ionyx i Sirona.

Endy 6200 Ionyx

Nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Endy 6200 umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego w wielu środowiskach (m.in. podchloryn ≤ 2,5%, sól fizjologiczna, woda, ślina, krew).

SIROEndo Pocket

Przenośny mikromotor endodontyczny z lokalizatorem wierzchołka kanału cenionej niemieckiej firmy Sirona.

VDW.GOLD®RECIPROC®

Endomotor umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych NiTi i jednoczesnym pomiarem długości roboczej.

Obtura Max

Urządzenie do termoplastycznej kondensacji gutaperki lub resilonu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji urządzenie odprowadza gorące powietrze a dostarcza chłodne do końcówki zapewniając bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Touch`n Heat

Urządzenie do termicznego uplastyczniania resilonu lub gutaperki wypełniającej kanał korzeniowy zęba. Zastosowano w nim opatentowaną technikę umożliwiającą pomiar temperatury na końcu pluggera i automatyczne utrzymanie określonej temperatury. Końcówka srebrna błyskawicznie osiąga odpowiednią temperaturę i uplastycznia resilon lub ćwiek gutaperkowy wewnątrz kanału, wypełniając szczelnie cały system korzeniowy.

VDW BeeFIll

Kompletny zestaw do termoplastycznego wypełniania kanałów gutaperką. Gotowy do pracy. Błyskawiczne, higieniczne, trwałe i szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych.

 • Łatwe wypełnianie kanałów techniką kondensacji pionowej - najszybszą techniką, która pozwala na trójwymiarową obturację kanału korzeniowego w sposób trwały i szczelny
 • Gwarantowane wypełnienie kanałów bocznych
 • Minimalne ryzyko złamania korzenia
 • Wypełnienie kanału bezpośrednio do pożądanej wysokości z przeznaczeniem pod wkład korzeniowy
 • Możliwa odbudowa materiałami adhezyjnymi na jednej wizycie

SAF SYSTEM

Jedyny system, który pozwala na małoinwazyjne, anatomiczne opracowanie kanałów z jednoczesną irygacją. SAF to trójwymiarowy, niezwykle elastyczny pilnik, kształtem przypominający cylinder o ściankach zbudowanych z cienkiej niklowo-tytanowej siatki. Pilniki SAF wywierają stały, delikatny nacisk wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu opracowania endodontycznego kanału korzeniowego. Delikatna wibracja ściernej powierzchni pilnika powoduje stopniowe poszerzanie kanału. Charakterystyczny kształt narzędzia pozwala na ciągłą irygację kanału w trakcie opracowywania. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału, zachowując jego naturalną anatomię. Konstrukcja samodopasowująca się do kształtu kanału, SAF System działa w oparciu o adaptacyjną technologię endodontyczną 3D, która pozwala na jednoczesne opracowywanie i płukanie kanału korzeniowego. Konstrukcja narzędzia umożliwia zmianę jego przekroju i zapewnia elastyczność dzięki czemu umożliwia trójwymarowe opracowanie kanału, dostosowując się do naturalnej krzywizny,

PIEZON® 250 ze światłem LED

Piezon® 250 wykorzystuje znaną od lat oryginalną metodę Piezon ®, która sprawia, iż zarówno skaler jak i końcówki robocze są doskonałej jakości. Dzięki nowemu skalerowi dentysta zapewnia swoim pacjentom profesjonalne leczenie oraz doskonały komfort, przy jednoczesnym wzroście wydajności pracy.

 • wyjątkowo gładkie powierzchnie zębów – dzięki prostolinijnym ruchom wzdłuż powierzchni zębów, wykonywanym przez Szwajcarskie InstrumentyPM EMS
 • inteligentna technologia Piezon® NO PAIN – maksymalna ochrona dziąseł, bezbolesne zabiegi, najwyższy poziom komfortu pacjenta

Wolnostojący skaler Tigon

znakomity skaler firmy W&H

 • Dotykowy panel sterownia zapewniający czytelną informację oraz łatwość utrzymania higieny
 • Urządzenie zapewnia doskonale gładką powierzchnię zębów przy jednoczesnej maksymalnej ochronie dziąseł i praktycznie bezbolesnym leczeniu.

NSK Prophy Mate NEO

Ulepszona piaskarka Prophy-Mate NEO łączy w sobie kształt i funkcjonalność, co sprawia, że obsługa jest jeszcze prostsza. Dwie nowe dysze, ustawione pod kątem 60° i 80°, zwiększają wydajność czyszczenia.
Funkcje:

 • usuwanie plam i przebarwień
 • czyszczenie
 • wytrawianie szkliwa, zębiny, porcelany
 • przygotowywanie do wypełnienia dołów i szczelin

AIR-FLOW® Handy 3.0

Najnowsza przenośne piaskarka firmy EMS Doskonałe urządzenie w komplecie z dwiema dyszami: PERIO i PLUS. Idelane do profilaktyki naddziąsłowej, przydziąsłowej i poddziąsłowej oraz do profilaktyki implantów.

Vector Paro: DÜRR DENTAL AG

Instrumenty dźwiękowe i ultradźwiękowe stosujemy w leczeniu periodontitis od lat jako alternatywę dla klasycznych instrumentów ręcznych. Jednak na skutek niewyeliminowanej wibracji, końcówki tych urządzeń poruszają się po torze eliptycznym lub zbliżonym do linii prostej, co często prowadzi do niepożądanych uszkodzeń cementu korzeniowego i tkanek miękkich.

System Vector działa bez wibracji, eliminując tym samym ból i możliwość uszkodzenia tkanek.

Terapia wektorowa konsekwentnie wprowadzana przez Dürr Dental, jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną, bezpieczną i atraumatyczną.

Wszechstronne zastosowanie kliniczne Vectora Paro jest efektem współpracy Dürr Dental z wieloma klinikami i gabinetami stomatologicznymi, w wyniku której opracowano dwie rękojeści, Paro i Scaler. Wyposażono je we wszystkie instrumenty charakterystyczne dla danego obszaru zastosowań, dzięki czemu Vector Paro posiadawszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w terapii i profilaktyce schorzeń przyzębia.

Terapia wektorowa w odczuciu pacjenta:

 • wysoce akceptowalny przebieg zabiegu (eliminacja bólu)
 • możliwość normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu

Hydroksyapatyt fluidu:

 • biozgodność – hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba
 • bioaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia, czyni ząb bardziej odpornym na procesy

Lampa zabiegowa Emaled

Ssak zabiegowy Medela

Lampa do wybielania zębów PEARL firmy Tecno-Gaz

Lampa diodowa, która używa światła o długości fal pomiędzy 480-520 nm, posiada filtr absorbujący ultrafiolet i podczerwień chroniący miazgę przed przegrzaniem i zmniejszający nadwrażliwość oraz specjalny ekran z włókien światłowodowych, zapewniający koncentrację promieni i redukcję czasu zabiegu.

Unit chirurgiczny Implantmed

to synonim maksymalnej precyzji, jakości i bezpieczeństwa w dziedzinie implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.. Zaprojektowany specjalnie dla implantologii.

Surgysonic

Urządzenie ultradźwiękowe firmy Esacrom mające zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Oprogramowanie urządzenia i specjalistyczne końcówki pozwalają na pracę w implantologii (podniesienie dna zatoki, preparowanie łoża implantu, poszerzanie wyrostka, lateralizacja nerwu), chirurgii stomatologicznej (np. ekstrakcje, pobieranie bloku kostnego i wiórów kostnych, osteotomia, osteoplatyka, osteodystrakcja), chirurgii szczękowo-twarzowej, paradontologii, mikrochirurgii endodontycznej, chirurgii ortodontycznej.

Lampa operacyjna DRAGER SOLA 500/700

The Wand™ STA

Jest to pierwszy komputerowo kontrolowany system do podawania znieczuleń miejscowych, który umożliwia bezbłędne wprowadzenie igły w szparę ozębnową z precyzją deponowania nieosiągalną dla metod manualnych. Dzięki komputerowemu systemowi Dynamicznego Pomiaru Ciśnienia Deponowania (DPS - Dynamic Pressure Sensing) zapewnia podawanie znieczuleń miejscowych w sposób przewidywalny i powtarzalny. The Wand STA, to jedyny system wyposażony w technologię informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym.

Urządzenie do pozyskiwania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej - A-PRF oraz I-PRF.

Wirówka PRF Duo wraz z innowacyjnymi probówkami stanowi system do pozyskiwania fibryn, o unikalnych właściwościach. Wirówka PRF Duo została opracowana przez dr-a J. Choukrouna, odkrywcę metody pozyskiwania i wykorzystania czynników PRF do regeneracji tkanek. Wirówka Duo System jest nowatorskim urządzeniem, które daje nowe możliwości pozyskania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej - A-PRF oraz nowoodkrytej frakcji i-PRF. W procedurze stosowanej w wirówce PRF Duo System nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych - koagulantów czy antykoagulantów - w celu uzyskania właściwych frakcji krwi.

Tomograf Sirona CBCT 3D

Tomograf Sirona CBCT 3D służy do przeprowadzania zaawansowanego badania tomografii komputerowej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie opracować skuteczny plan leczenia implantologicznego, protetycznego lub chirurgicznego. Zaletą aparatu jest krótki czas naświetlania — badanie z wykorzystaniem tego tomografu trwa nie dłużej niż 15 sekund. Dawka promieniowania wytwarzana przez sprzęt diagnostyczny jest identyczna, co w przypadku tradycyjnego pantomografu, jednak ilość uzyskanych informacji jest zdecydowanie wyższa.

Skaner wewnątrzustny TRIOS 3 SHAPE

Skaner wewnątrzustny TRIOS 3 SHAPE to nowoczesne urządzenie diagnostyczne, które wykorzystujemy między innymi w protetyce stomatologicznej. TRIOS 3 SHAPE umożliwia stworzenie precyzyjnego wycisku cyfrowego i jego natychmiastową analizę, co pod wieloma względami stanowi doskonałą alternatywę dla gipsowego odlewu szczęki. Jego wykorzystanie pozwala znacząco skrócić czas leczenia protetycznego i ograniczyć ryzyko konieczności poprawek. Dodatkowo skaner wykrywa ogniska próchnicy, co jest istotne w planowaniu leczenia.

Aparat do krioterapii Cryo-T

Urządzenie przenośne, wyposażone w komplet 2 dysz nadmuchowych, umożliwiających generowanie nadmuchu dostosowanego do danej partii ciała Pacjenta. Dzięki terapii zimnym dwutlenkiem węgla, zostaje skrócony czas rekonwalescencji Pacjenta.

Opinie pacjentów
Co mówią o nas nasi pacjenci
x
Rejestracja online