Usługi

RTG Tomografia stożkowa CBCT Skaner Trios 3 shape

Klinika wyposażona jest w najwyższej klasy cyfrowy tomograf stożkowy Orthophos XG 3D firmy Dentsply-Sirona.

Standardy w stomatologii się zmieniają. Aby leczenie było skuteczne, niezbędna jest dokładna diagnostyka, w tym tomografia szczęki czy badanie CBCT.
Na tomografii możemy precyzyjnie pomierzyć szerokość i wysokość kości, ocenić odległość od brzegu wyrostka do dna zatoki szczękowej, ocenić samą zatokę przed zabiegiem podniesienia dna zatoki szczękowej pod kątem obecności przegród w jej dnie, stanów zapalnych i pogrubienia śluzówki.Określenie położenia struktur anatomicznych takich jak jama nosowa,otwór przysieczny i kanał podniebienny, otwory bródkowe, przebieg kanału żuchwy ma istotne znaczenie dla prawidłowego umieszczenia implantu i zapobiega występowaniu późniejszych powikłań.Zastosowanie 3-wymiarowej ekspozycji daje maksimum informacji dla pełnej diagnozy, zwiększa bezpieczeństwo kliniczne oraz zaufanie , a także poszerza zakres usług. Dzięki możliwości wykonywania pomiarów w trzech płaszczyznach można między innymi odpowiednio dobrać rozmiar implantów oraz precyzyjnie określić ich położenie w kości, ocenić gęstość kości, sprawdzić obecność zmian zapalnych w okolicy wierzchołka korzenia, liczbę i przebieg kanałów.

Koniec z interpretacją, teraz masz już pewność!

Posiadamy nowoczesny i bezpieczny, również dla dzieci, aparat RTG firmy HELIODENT PLUS, oraz wysokiej klasy radiwizjografie sirona xios xg supreme. Zaraz po wykonaniu zdjęcia pacjent może zobaczyc swój ząb i od razu zostaje poinformowany o ewentualnej konieczności leczenia. Niezbędne urządzenia W diagnostyce endodontycznej (podczas leczenia kanałowego) oraz do wykrywania próchnicy.

Urządzenia cyfrowe zapisują obraz na nośniku elektronicznym, co umożliwia redukcję dawki do absolutnego minimum. ,pacjent otrzymuje zdjęcia na płycie.

 

Skaner Trios

Skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS® jest cyfrowym rozwiązaniem służącym do najbardziej wymagających procedur.

Szablony chirurgiczne

Wszystkie stosowane przez nas systemy implantologiczne umożliwiają precyzyjne przygotowanie do wprowadzenia implantów oraz planowanie leczenia w środowisku cyfrowym, na podstawie wykonanej tomografii komputerowej oraz trójwymiarowego skanu tkanek pacjenta. Dane te są analizowane w specjalistycznych systemach oprogramowania. Takie planowanie leczenia umożliwia wykonanie w technice druku 3D indywidualnego szablonu  chirurgicznego, który umożliwia precyzyjne wprowadzenie implantów w technice bezpłatowej, dzięki czemu gojenie po implantacji przebiega bez typowych dla zabiegów chirurgicznych dolegliwości i nie wymaga zwykle zaopatrywania okolicy wprowadzonych wszczepów szwami.

Umiejscowienie każdego wszczepianego przez nas implantu jest planowane z wykorzystaniem profesjonalnego programu komputerowego Implant Studio. W trakcie planowania sprawdzana jest zarówno objętość bazy kostnej jak i jej gęstość tak aby mieć pewność, że implant będzie prawidłowo zintegrowany z kością po zakończeniu leczenia. Stosujemy  szablony implantologiczne, które tworzymy na podstawie  procedury, która pozwala na najbardziej precyzyjne odwzorowanie sytuacji zaplanowanej na ekranie komputera w rzeczywistości w trakcie jak najmniej inwazyjnego zabiegu implantacyjnego.

Mapa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.