Usługi

Implantologia

Implant stomatologiczny jest śrubą wykonaną z tytanu, która wkręcona w kość szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń utraconego zęba. Na implancie osadzana jest za pomocą łączników protetycznych nadbudowa protetyczna (korona, most). Daje to najlepszy funkcjonalnie i estetycznie długotrwały rezultat, spośród wszystkich rozwiązań dostępnych w chwili obecnej na rynku.

Jeśli masz ubytek jednego, kilku albo wszystkich zębów bądź też Twoje sztuczne uzębienie sprawia Ci problemy, implanty stoma­tologiczne będą dla Ciebie odpowiednie.

Czas trwania całego zabiegu uzależniony jest od ilości wszczepianych implan­tów. Pozostałe etapy leczenia uzależnione są od kilku czyn­ników, głównie od warunków kostnych pacjenta oraz plano­wanej odbudowy protetycznej.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, jest to rodzaj operacji, która może zostać przeprowadzona przy znieczuleniu miejscowym. Jest możliwość wystąpienia niewielkich obrzęków okolicy operowanej oraz ból w ciągu kilku dni po operacji, ale zwykle nie jest to dolegliwość większa niż np. po usunięciu zęba.

 

Zalety implantów zębowych:

  • zapewniają mocną i stabilną podstawę dla sztucznych zębów, które wyglądają, zapewniają odczucia i funkcjonują tak jak prawdziwe zęby

  • możesz jeść, rozmawiać, uśmiechać się bez obaw

  • pomagają zapewnić atrakcyjny i estetyczny wygląd, a także zachować kształt twarzy (stymulują tkankę kostną i dziąsła)

  • pomagają zachować zdrowy stan sąsiednich zębów dzięki wyeliminowaniu użycia klamry i konieczności szlifowania sąsiednich zębów w celu uzyskania podparcia

  • są bardzo trwałe

Implanty zapobiegają traceniu kolejnych zębów i zanikowi kości. Dzięki silnemu łączeniu z kością nie ma restrykcji przy jedzeniu – a twarde owoce i warzywa oraz pokarm bogaty w błonnik są przecież ważną częścią diety.

Posiadamy autoryzację wielu systemów implantologicznych. Systemem preferowanym w naszym gabinecie jest szwajcarski system Straumann.


 

Zapraszamy po implanty stomatologiczne pacjentów z okolic pobliskich miejscowości takich jak Jarocin, Września, Słupca, Pleszew, Środa Wlkp.

Mapa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.