Gabinet i sprzęt

 

 

 

Unity stomatologiczne (fotele) firmy Sirona i XO to nowoczesne urządzenia zapewniające komfort zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi wykonującemu zabieg.

Lampa światła dziennego - lampa wytwarza "światło dzienne". Eliminuje bądź redukuje cienie rąk i narzędzi podczas pracy, co zwiększa precyzję wykonywanych zabiegów. Umożliwia dokładne dobieranie koloru zębów w uzupełnieniach protetycznych.
 

Bezpieczeństwo pacjenta

Skuteczna sterylizacja narzędzi stomatologicznych to podstawa prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego gabinetu.

Autoklaw klasy B - najnowocześniejszy autoklaw klasy B, który sterylizuje narzędzia za pomocą wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia oraz pary wodnej. Podczas każdego cyklu sterylizacji otrzymujemy wydruk potwierdzający jego skuteczność. Również podczas każdego cyklu sterylizacji wykonujemy wymagane przez sanepid testy, które dają pewność skutecznie wykonanego cyklu. Sterylnie opakowane narzędzia są za każdym razem rozpakowywane przy pacjencie (również końcówki obrotowe!)

Myjka ultradźwiękowa służy do oczyszczania narzędzi przy pomocy ultradźwięków, zanim zostaną poddane procesowi sterylizacji.

Myjnia medyczna Getinge WD 14 - urządzenie do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, aparatów AN, narzędzi MIS oraz innego wyposażenia. Zgodne z wymogami normy ISO EN 15883.Dezynfekcja termiczna w temperaturze 93°C.

 

Endodoncja

Mikroskop zaprojektowany z myślą o stomatologii

Mikroskop stomatologiczny Leica - naturalna emisja światła Urządzenia optyczne Leica mają długą i bogatą historię. Mikroskop stomatologiczny Leica M320 był pierwszym na świecie mikroskopem, w którym wykorzystano technologię LED.

Do leczenia kanałowego w Implant-dent.pl wykorzystujemy najnowsze technologie, ponieważ wierzymy, że powodzenie samego leczenia kanałowego to zarówno wiedza i umiejętności lekarza, jak i nowoczesne urządzenia .Aby osiągnąć cel, jakim jest przeprowadzanie udanych zabiegów stomatologicznych, potrzebne jest narzędzie, które zwiększa możliwości wzroku i gwarantuje pracę w komfortowych warunkach. Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny mikroskop Leica M320 w najwyższej wersji wyposażenia High-End  z torem wizyjnym. Umożliwiają one przekazywanie obrazu bezpośrednio na monitor. Co więcej, obraz może być przekazywany na żywo  lub archiwizowany na karty pamięci.

 

Endometr to elektroniczne urządzenie pozwalające nam na dokładne określenie, zmierzenie długości kanałów korzeniowych zęba. Urządzenie wykorzystujące różnice oporów elektrycznych pomiędzy tkankami zęba a tkankami poza nim jest nieodzowne do prawidłowego leczenia endodontycznego. W naszej praktyce do leczenia kanałowego wykorzystujemy endometr firmy Ionyx i Sirona.

Endy 6200 Ionyx to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Endy 6200 umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego w wielu środowiskach (m.in. podchloryn ≤ 2,5%, sól fizjologiczna, woda, ślina, krew).

SIROEndo Pocket to przenośny mikromotor endodontyczny z lokalizatorem wierzchołka kanału cenionej niemieckiej firmy Sirona.

VDW.GOLD®RECIPROC®-Endomotor umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych NiTi i jednoczesnym pomiarem długości roboczej.

Obtura Max - urządzenie do termoplastycznej kondensacji gutaperki lub resilonu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji urządzenie odprowadza gorące powietrze a dostarcza chłodne do końcówki zapewniając bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Touch`n Heat urządzenie do termicznego uplastyczniania resilonu lub gutaperki wypełniającej kanał korzeniowy zęba. Zastosowano w nim opatentowaną technikę umożliwiającą pomiar temperatury na końcu pluggera i automatyczne utrzymanie określonej temperatury. Końcówka srebrna błyskawicznie osiąga odpowiednią temperaturę i uplastycznia resilon lub ćwiek gutaperkowy wewnątrz kanału, wypełniając szczelnie cały system korzeniowy.

VDW BeeFIll - Kompletny zestaw do termoplastycznego wypełniania kanałów gutaperką. Gotowy do pracy. Błyskawiczne, higieniczne, trwałe i szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych.

 • Łatwe wypełnianie kanałów techniką kondensacji pionowej - najszybszą techniką, która pozwala na trójwymiarową obturację kanału korzeniowego w sposób trwały i szczelny
 • Gwarantowane wypełnienie kanałów bocznych
 • Minimalne ryzyko złamania korzenia
 • Wypełnienie kanału bezpośrednio do pożądanej wysokości z przeznaczeniem pod wkład korzeniowy
 • Możliwa odbudowa materiałami adhezyjnymi na jednej wizycie

SAF SYSTEM - to jedyny system, który pozwala na małoinwazyjne, anatomiczne opracowanie kanałów z jednoczesną irygacją. SAF to trójwymiarowy, niezwykle elastyczny pilnik, kształtem przypominający cylinder o ściankach zbudowanych z cienkiej niklowo-tytanowej siatki. Pilniki SAF wywierają stały, delikatny nacisk wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu opracowania endodontycznego kanału korzeniowego. Delikatna wibracja ściernej powierzchni pilnika powoduje stopniowe poszerzanie kanału. Charakterystyczny kształt narzędzia pozwala na ciągłą irygację kanału w trakcie opracowywania. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału, zachowując jego naturalną anatomię. Konstrukcja samodopasowująca się do kształtu kanału, SAF System działa w oparciu o adaptacyjną technologię endodontyczną 3D, która pozwala na jednoczesne opracowywanie i płukanie kanału korzeniowego. Konstrukcja narzędzia umożliwia zmianę jego przekroju i zapewnia elastyczność dzięki czemu umożliwia trójwymarowe opracowanie kanału, dostosowując się do naturalnej krzywizny,

 

Profilaktyka:

PIEZON® 250 ze światłem LED

Wolnostojący skaler PIEZON® o nowoczesnym wyglądzie

Piezon® 250 wykorzystuje znaną od lat oryginalną metodę Piezon ®,
która sprawia, iż zarówno skaler jak i końcówki robocze są doskonałej jakości.
Dzięki nowemu skalerowi dentysta zapewnia swoim pacjentom profesjonalne leczenie
oraz doskonały komfort, przy jednoczesnym wzroście wydajności pracy.

 • wyjątkowo gładkie powierzchnie zębów – dzięki prostolinijnym ruchom wzdłuż powierzchni zębów, wykonywanym przez Szwajcarskie InstrumentyPM EMS
 • inteligentna technologia Piezon® NO PAIN – maksymalna ochrona dziąseł, bezbolesne zabiegi, najwyższy poziom komfortu pacjenta

 

 Wolnostojący skaler Tigon-znakomity skaler firmy W&H

 • Dotykowy panel sterownia zapewniający czytelną informację oraz łatwość utrzymania higieny
 • Urządzenie zapewnia doskonale gładką powierzchnię zębów przy jednoczesnej maksymalnej ochronie dziąseł i praktycznie bezbolesnym leczeniu.

Piaskarki profilatyczne:

NSK Prophy Mate NEO - ulepszona piaskarka Prophy-Mate NEO łączy w sobie kształt i funkcjonalność, co sprawia,
że obsługa jest jeszcze prostsza. Dwie nowe dysze, ustawione pod kątem 60° i 80°, zwiększają wydajność czyszczenia.

Funkcje:

 • usuwanie plam i przebarwień
 • czyszczenie
 • wytrawianie szkliwa, zębiny, porcelany
 • przygotowywanie do wypełnienia dołów i szczelin

AIR-FLOW® Handy 3.0

Najnowsza przenośne piaskarka firmy EMS Doskonałe urządzenie  w komplecie z dwiema dyszami: PERIO i PLUS. Idelane do profilaktyki naddziąsłowej, przydziąsłowej i poddziąsłowej oraz do profilaktyki implantów.

Vector Paro: DÜRR DENTAL AG

Terapia wektorowa – pewna, łagodna i delikatna. Instrumenty dźwiękowe i ultradźwiękowe stosujemy w leczeniu periodontitis od lat jako alternatywę dla klasycznych instrumentów ręcznych. Jednak na skutek niewyeliminowanej wibracji, końcówki tych urządzeń poruszają się po torze eliptycznym lub zbliżonym do linii prostej, co często prowadzi do niepożądanych uszkodzeń cementu korzeniowego i tkanek miękkich.

System Vector działa bez wibracji, eliminując tym samym ból i możliwość uszkodzenia tkanek.

Terapia wektorowa konsekwentnie wprowadzana przez Dürr Dental, jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną, bezpieczną i atraumatyczną.

Wszechstronne zastosowanie kliniczne Vectora Paro jest efektem współpracy Dürr Dental z wieloma klinikami i gabinetami stomatologicznymi, w wyniku której opracowano dwie rękojeści, Paro i Scaler. Wyposażono je we wszystkie instrumenty charakterystyczne dla danego obszaru zastosowań, dzięki czemu Vector Paro posiadawszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w terapii i profilaktyce schorzeń przyzębia.

Terapia wektorowa w odczuciu pacjenta:

 • wysoce akceptowalny przebieg zabiegu (eliminacja bólu)
 • możliwość normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu

Hydroksyapatyt fluidu:

 • biozgodność – hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba
 • bioaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia, czyni ząb bardziej odpornym na procesy

 

Wybielanie:

Lampa do wybielania zębów PEARL firmy Tecno-Gaz

lampa diodowa, która używa światła o długości fal pomiędzy 480-520 nm, posiada filtr absorbujący ultrafiolet i podczerwień chroniący miazgę przed przegrzaniem i zmniejszający nadwrażliwość oraz specjalny ekran z włókien światłowodowych, zapewniający koncentrację promieni i redukcję czasu zabiegu.

 

Chirurgia:

Unit chirurgiczny Implantmed -to synonim maksymalnej precyzji, jakości i bezpieczeństwa w dziedzinie implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej..
Zaprojektowany specjalnie dla implantologii.

 

Surgysonic to urządzenie ultradźwiękowe firmy Esacrom mające zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Oprogramowanie urządzenia i specjalistyczne końcówki pozwalają na pracę w implantologii (podniesienie dna zatoki, preparowanie łoża implantu, poszerzanie wyrostka, lateralizacja nerwu), chirurgii stomatologicznej (np. ekstrakcje, pobieranie bloku kostnego i wiórów kostnych, osteotomia, osteoplatyka, osteodystrakcja), chirurgii szczękowo-twarzowej, paradontologii, mikrochirurgii endodontycznej, chirurgii ortodontycznej.

 

Lampa operacyjna DRAGER SOLA 500/700

 

Laser stomatologiczny SIROLASER XTEND

SIROLaser Xtend laser stomatologiczny niemieckiej firmy SIRONA przeznaczony do zabiegów chirurgicznych oraz koagulacji tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej.

Zastosowania kliniczne lasera stomatologicznego:

 • periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych)
 • chirurgia (redukcja krwawienia)
 • implantologia (odsłanianie ukrytych implantów)
 • endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba)
 • system CAD/CAM CEREX (pomocny w dokładnym ustalaniu granicy preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych)
 • dezynfekcja (usuwanie opryszczek i zmian śluzowych w obszarze jamy ustnej)

Zalety stosowania lasera stomatologicznego w porównaniu z konwencjonalną chirurgią stomatologiczną:

 • mniejsza inwazyjność i bolesność zabiegów
 • wysoka precyzja interwencji chirurgicznych
 • dokładne usuwanie zainfekowanych tkanek
 • lepsza koagulacja
 • mniejsze krwawienie
 • zmniejszenie obrzęku pooperacyjnego
 • przyspieszone gojenie ran
 • redukcja powstawania blizn
 • zmniejszenie bólu pooperacyjnego
 • eliminacja konieczności stosowania szwów po przeprowadzonym zabiegu

 

The Wand™ STA

Mikroprocesorowe urządzenie do bezbolesnego podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych

Jest to pierwszy komputerowo kontrolowany system do podawania znieczuleń miejscowych, który umożliwia bezbłędne wprowadzenie igły w szparę ozębnową z precyzją deponowania nieosiągalną dla metod manualnych. Dzięki komputerowemu systemowi Dynamicznego Pomiaru Ciśnienia Deponowania ( DPS - Dynamic Pressure Sensing) zapewnia podawanie znieczuleń miejscowych w sposób przewidywalny i powtarzalny. The Wand STA, to jedyny system wyposażony w technologię informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym

The Wand STA, umożliwia szeroki wybór procedur znieczulania – począwszy od znieczuleń podniebiennych, poprzez przewodowe, nasiękowe, do znieczuleń śródwięzadłowych włącznie. STA zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dla lekarza, zaś dla pacjenta The Wand STA oznacza bezbolesną iniekcję, efektywne znieczulenie i komfort po zabiegu stomatologicznym.

 

Urządzenie do pozyskiwania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej - A-PRF oraz I-PRF.

 Wirówka PRF Duo wraz z innowacyjnymi probówkami stanowi system do pozyskiwania fibryn, o unikalnych właściwościach. Wirówka PRF Duo została opracowana przez dr-a  J. Choukrouna, odkrywcę metody pozyskiwania i wykorzystania czynników PRF do regeneracji tkanek.  Wirówka Duo System jest nowatorskim urządzeniem, które daje nowe możliwości pozyskania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej - A-PRF oraz nowoodkrytej frakcji i-PRF. W procedurze stosowanej w wirówce PRF Duo System nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych - koagulantów czy antykoagulantów - w celu uzyskania właściwych  frakcji krwi.  
 
Działanie,  rola i zastosowanie frakcji A-PRF oraz i-PRF w regeneracji tkanek są odmienne i równocześnie synergiczne.  Pozyskanie obu frakcji w prosty sposób jest możliwe tylko w urządzeniu PRF Duo System, a sama procedura jest znacznie skrócona w porównaniu innych do wirówek pozyskujących PRP.

 

Mapa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.