Aktualności

Znieczulenie WAND w implant-dent.pl

Wand to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w gabinecie lekarza dentysty. Stworzyli je amerykańcy naukowcy z firmy „Milestone Scientific” z zastosowaniem opatentowanych technologii wykorzystywanych m.in. w amerykańskiej armii. Technologia kontroli parametrów deponowania płynów, którą zastosowano w Wand, jest również wykorzystana w aparaturze medycznej stosowanej w podawaniu znieczuleń zewnątrzoponowych.

 

Wand od wielu lat sprawdza się na całym świecie. To technologia na miarę XXI wieku, gdzie w centrum procesu terapii znajduje się człowiek, a nie choroba. Podstawową wartością medycyny staje się - obok skuteczności leczenia - dobrostan pacjenta, bezbolesność i minimalna inwazyjność procedur medycznych.

Dotyk zamiast ukłucia

Jak wygląda takie znieczulenie? Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem podłączona jest końcówka przypominająca cienki długopis, zakończona niewielką igłą. Kiedy pacjent już wygodnie zasiądzie na fotelu dentystycznym, lekarz stomatolog bierze do ręki „długopis” i na początek przykłada - bez żadnego wkłuwania - do dziąsła i bezboleśnie zaczyna podawać płyn znieczulający.

Następnie lekarz bardzo powoli zaczyna wprowadzać igłę w kierunku zębów. Dla pacjenta jest to zupełnie niewyczuwalne.

Sekret tkwi w tzw. płaszczu anemizacyjnym.

Płaszcz anemizacyjny to płyn znieczulający, który cały czas otula końcówkę igły, sącząc się kropla po kropli. Dziąsło i tkanki są znieczulane, jeszcze zanim dotknie ich igła.

Końcówki mają jeszcze jedną zaletę – absolutnie nie przypominają strzykawki. Szczególnie cieszy to zestresowanych pacjentów, zwłaszcza dzieci i ich rodziców, którym strzykawka najczęściej niezbyt dobrze się kojarzy.

Delikatnie podanie

Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, iż jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie powstałe w wyniku wtłaczania nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia bólu, bądź dyskomfortu. Całość procesu trwa do ok. 3 minut, a po jego zakończeniu lekarz może od razu rozpocząć zabieg. Znieczulenie już działa.

Parametry podawania znieczulenia są cały czas komputerowo monitorowane. Kontrolowane są zarówno ciśnienie jak i ciśnienie podawania płynu, czyli dwa czynniki odpowiadające za ból spowodowany rozpychaniem tkanek.

Komfort po zabiegu

Wand umożliwia lekarzowi stosowanie również takich technik znieczulenia, gdzie znieczulony jest tylko jeden, wybrany ząb, a tkanki miękkie – wargi, policzek, język – zachowują pełną sprawność. Pacjent po wyjściu z gabinetu, może normalnie jeść, mówić, śmiać się i wrócić do swoich codziennych zajęć, nie martwiąc się o skutki uboczne.

Decyzja, czy tego typu znieczulenie może być zastosowane u Ciebie zależy od kilku czynników i podejmuje ją lekarz.


 

Bezpieczeństwo i skuteczność

Niektóre z technik znieczuleń wymagają ekstremalnie precyzyjnej kontroli ciśnienia płynu znieczulającego, po to, aby nie doszło do uszkodzeń w miejscu podania anestetyku. Wand zapewnia bezpieczne i skuteczne wykonywanie tych technik poprzez komputerową kontrolę procesu aplikacji.

Dzięki Wand lekarz może precyzyjnie prowadzić igłę do miejsca, gdzie chce wprowadzić znieczulenie. Igła nie odchyla się w tkankach ( nie "zakręca"), jak ma to zawsze miejsce przy korzystaniu ze strzykawki. Igła Wand zmierza prosto do celu, precyzyjnie podając znieczulenie w miejsce, które będzie leczone.


 

Łagodnie podane, skuteczne i bezpieczne znieczulenie to sposób udaną, komfortową wizytę w gabinecie stomatologicznym.


 


 


 

 

Mapa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.