Aktualności

Wirówka PRF Duo Quattro w implant-dent.pl

Zabiegi chirurgiczne wiążą się z ryzykiem komplikacji pozabiegowych. Prawidłowe gojenie tkanek jest priorytetowym czynnikiem sukcesu terapeutycznego. Gojenie tkanek przez regenerację daję największe szanse utrzymania długotrwałego efektu leczenia. PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli autogenny materiał pozyskiwany przed zabiegiem z krwi pacjenta staje się matrycą do gojenia i odbudowy tkanek.

PRF (Platelet Rich Fibrin) to bogatopłytkowa fibryna stymulująca wzrost komórek, stosowana obecnie w sterowanej regeneracji tkanek.
Jest ona uzyskiwana z krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu. Krew odwirowywana jest w 10 ml probówkach w wirówce

Wskazania do zastosowania PRF w zabiegach stomatologicznych to:
_zaopatrzenie zębodołów poekstrakcyjnych (także z dodatkową augmentacją)
_sinus lift,
_implantologia,
_przeszczepy kości i tkanek miękkich,
_zabiegi periodontologii,
_sterowana regeneracja tkanek,
_endodoncja

Zalety PRF:
- przyspieszenie gojenia tkanek poprzez  zwiększoną migrację komórek (fibroblastów oraz osteoblastów odpowiedzialnych za produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny)
- przyspieszenie angiogenezy (tworzenie nowych naczyń krwionośnych w miejscu ubytku)
- zmniejszenie stanu zapalnego
- zmniejszenie dolegliwości bólowych
- zmniejszenie frekwencji przypadków suchego zębodołu po ekstrakcji zęba

Mapa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.